Значимим розділом Іnternet-порталу «Місто Сквира» є оновлений розділ – «Дошка оголошень». Тут ви можете безкоштовнорозмістити будь-яке оголошення, на термін від 10 до 120 днів. Даний розділ вміщає в собі понад 80 різноманітних категорій, тому практично охоплює усі сфери життя міста та району. Оновлена «Дошка оголошень» має простийтазручнийінтерфейс, массу оновлених функцій. Переконатися у цьому ви можете самі, відвідавши даний розділ.
Всі символи міста мають своє значення й розповідають про місто.
І перший символ, який ми хочемо представити - це
ГЕРБ МІСТА СКВИРА!
Наприкінці 2002 року при райдержадміністрації була створена комісія для упорядкуванню геральдики району (голова комісії - перший заступник голови райдержадміністрації Піщаний Віктор Миколайович, архітектор - Гаврилюк Ольга Яківна). Нею вперше були складені описи гербів Сквирского району й сільських населених пунктів, які є центрами сільських рад.
На сесії міської ради депутатів, були затверджені положення про опис сучасного Герба територіальної громади м. Сквири, що створювався на основі старих історичних Гербів міста.
У синьому (блакитному) полі - золоте кріпосне огородження з вежею над воротами. На вежі - зображення архістратигу Михайла, як символу захисника в боротьбі зі злом. Синій колір на гербі - це символ слави, честі, духовності й вірності, а золотий - справедливості й багатства. Гербовий щит увінчаний золотою міською короною. Щит із двох сторін прикрашений пшеницею, що лежить на синій стрічці із золотим написом "Сквира" і символізує красу й багатство нашого краю.
На сесії районної ради депутатів у квітні 2003 р. були затверджені описи сучасних Гербів Сквирского району й сільських населених пунктів, Прапор та Гімн Сквири.
На даний момент - це діючий герб міста.
* * *
Невеликий екскурс у минуле:
Герб міста Сквира (1791 р.)
Дата прийняття: 1791 рік. Інших даних немає.
Герб міста Сквира (1796 р.)
Дата прийняття: 22.01.1796 року.
У верхній частині щита герб Брацлавський. У нижній - даний королем Сигізмундом ІІІ герб, що зображує в чорному полі золоту кріпосну стіну з воротами посередині, над якими піднесена вежа, що має в короні радван. "Радван" - польський герб, що представляє собою зображення трьоххвостної церковної корогви під хрестом. На офіційному зображенні герба "радван" зображений у вигляді шестикінечного хреста.
Герб міста Сквира (проект, 1860 р.)
У чорному полі золота кріпосна стіна з вежею, яка увінчана золотим подвійним хрестом над відкритими воротами. У вільній частині - герб Київської губернії. Передбачалося, що герб буде оточувати колосся, з'єднане Олександрівською стрічкою. На щиті - срібна стінчата корона.
* * *
ГІМН МІСТА СКВИРА!
Автором слів є кандидат педагогічних наук, заслужений учитель України — Цимбалюк Василь Іванович. Спочатку був написаний вірш про місто Сквира:
"ЗЕЛЕНОКУДРА СКВИРА"
Де річка в вербах і калині, У світлі сонячних заграв Лежить зеленокудра Сквира, Яку ще Рильський оспівав. Ці землі древні, тут ще скіфів У битвах брязкали мечі. То предки наші — хлібороби, Землі святої орачі. Тут проживали мужні роси І били ворога не раз, Ці землі чули тупіт готів, Авар, хазарів повсякчас. В могутнім антському союзі Князь Кий на землі ці ступав, До дружби, злагоди і миру Усіх слов'ян він закликав. А пам'ятаєш: мур, фортеця, Змійовий вал, що тут стояв. То все було при Ярославі, Якого Мудрим люд прозвав.
Литовці, шляхта і татари Все сплюндрували тут дотла, Але скарби твого народу Безсмертна пісня зберегла. Ти чула голос Наливайка, Тут Швачки шаблі дзвін лунав, І пісню, горду, бунтівливу, Народ повсталий заспівав. Тут п'єси ставила Старицька, І Рильський тут не раз бував, У Сквирі сам Тарас Шевченко Пісні чумацькі записав. Пережила ти жах репресій, Голодомор, фашистську млу, А потім грізний ще Чорнобиль Вписавсь в історію сумну. Ти вижила. Перед тобою — Шляхи в прейдешнії літа, Моя зеленокудра Сквиро, Ти, рідна земле золота.
Трохи пізніше, була написана музика до цього вірша. І в місті Сквира з'явився власний гімн.
Не можна також не згадати про прекрасний вірш-гімн
письменниці Саліми Ахметівни Музиченко, про місто Сквира:
"ГІМН СКВИРІ"
Смарагдове диво ти, Сквиро моя, Початок життя й Батьківщини. Сквиряни, в нас з вами своя тут земля, Свій дім, свої святі могили. Століття відшуміли над тобою, Як смолоскип палала ти не раз, Та в небуття змітала грізних воїв І феніксом скресала кожен раз. Стоїш на пагорбах як символ трударів, Заквітчана садами Магомета. Намистом оперезана з ставків, Прекрасна крихітка Планети. Є в тебе свій і Прометей, Він світло знань несе конспектом: Браницької чудо, графині-ліцей,
Що звівсь над Ружинським проспектом. А ще люблю: в міськім саду Мідь духових твоїх оркестрів, Згадать, як в милу давнину Шпилі соборів і церков злітали стрімко в піднебесся. Заводів гомін в унісон З веселим гомоном вселенським, І білий шпиль — наш Пантеон Полеглим воїнам. Ольшевським. Свій перший слід на цій землі Лишаєм тут, мої сквиряни, А вирушаючи в путі, Ми тут серця свої лишаєм.
* * *
ГЕРБ І ПРАПОР СКВИРСЬКОГО РАЙОНУ!
Герб Сквирского району має форму напівкруглого щита, що розділений навскіс двома срібними діагональними нитяними лініями, які перетинаються на чотири поля: верхнє й нижнє - синього кольору, що символізує ясність, велич, красу нашого краю; праве й ліве - золотого кольору, що символізує багатство, силу, вірність, родючість і землеробство.
На верхньому синьому полі - срібне зображення Пресвятої Богородиці, на нижньому синьому полі - зображення золотої фортеці з однією вежею, увінчаної золотим хрестом і відкритими ворота (елемент Герба м. Сквири).
Щит оточують симетрично розміщені широкі стрічки блакитного кольору. На прямих відрізках стрічок по обидва боки щита зображено вертикально по три золоті колоски, як символ землеробського краю. Під щитом на стрічці напис "Сквирський район" кольору червоного золота. Смужками такого ж кольору оточені блакитні стрічки навколо щита.
Щит увінчаний вінком з п'яти дубових листочків золотого й бронзового кольору, що є символом Київської області, до складу якої входить Сквирський район. У нижній частині вінка в золотому напівкруглому полі, що символізує собою сонце, що сходить, зображений срібний голуб - символ миру, духовного відродження й небесної благодаті.
Незабаром тут буде надана повна інформація про символи міста. Стежте за оновленнями.
Після дуже напружених змагань у «Формулі-1», журналіст запитує гонщика-переможця: - Як вам вдалося обійти настільки досвідчених та іменитих суперників? - Дуже просто, у мене відмовили гальма...